Jak pomóc chłopakowi uzależnionemu od oglądania filmów pornograficzych?

Witam. Jestem ze swoim chłopakiem od 7 lat. Mieliśmy dwa duże kryzysy w związku z tym, że przebywał na portalach randkowych. Chciałam odejść, ale zdecydowaliśmy się na naprawę związku. Jest jednak jedno ale. Wciąż nie do końca mu ufam, jest też coś, co dodatkowo cały czas podkopuje moją pewność siebie. Seks uprawiamy max. raz na trzy tygodnie. Chciałam częściej, ale odbiłam się od ściany, bo "się narzucam" i powinnam "dać mu szansę na mnie zapolować". Jak się przypadkiem dowiedziałam, mój chłopak zaspokaja się sam, dzięki oglądaniu porno. Nie zdradza mnie w żaden sposób, ale jak tylko wychodzę do pracy schemat się powtarza. Obawiam się, że jest od tego uzależniony. Niestety, udaje, że nie ma problemu, że "wymyślam", że powinnam popracować najpierw nad sobą i nie szukać problemów u innych. Na wizytę u psychologa czy seksuologa nie ma szans, nie zgodzi się. Na terapię par również. Czy istnieje jakikolwiek sposób na to, aby poradzić sobie z problemem? Wiem, że próbuje walczyć z tym sam, ale biorąc pod uwagę fakt z jakim efektem - wątpię, aby było to skuteczne. Boję się, że za jakiś czas znów się okaże, że będzie coraz mniej czułości, coraz mniej seksu, że "związek to nie to", znów pojawią się "koleżanki" i w efekcie czego moje 2-letnie starania, by znowu zaufać, spełzną na niczym. Albo inaczej: że zaraz i tak się rozstaniemy.

Dzień dobry!

Nie jest możliwe rozwiązać cudzych problemów, działać za kogoś. Ani Pani nie jest w stanie odmienić, "uleczyć" partnera, zmienić jego stylu bycia w związku - ani on wyłącznie zmianami swojego zachowania nie zmieni Pani braku zaufania czy obniżonej pewności siebie.
Zachęcam, aby sama skorzystała Pani z konsultacji psychologicznych.

Pozdrawiam!

Jeśli to jest nałogowe to b.trudno poradzić sobie z tym samodzielnie. Pyta pani jak on ma sobie poradzić, ale nie wiadomo czy on w ogóle tego chce, czy widzi że to problem. Raczej przekierowuje uwagę na panią, a trudno, żeby pani zrobiła coś za niego. Może pani np stawiać mu warunki wspólnego bycia (ale raczej nie na zasadzie żeby więcej nie oglądał pornografii, ale np. żeby zdecydował się na jakąś pomoc). Wydaje się, że ten temat jest dla niego delikatny i jest na tym punkcie wrażliwy, dlatego należy w rozmowach czy uwagach być również b.delikatną, nie robić wyrzutów, nie wyśmiewać tego, nie zawstydzać go. Powiedzieć jak się pani z tym czuje, że brakuje pani jego bliskości i seksu. Powodzenia.