Jak pomóc chłopakowi w jego trudnej sytuacji z rodziną?

Witam, jestem bezradna, chciałabym pomóc chłopakowi, jest bardzo nerwowy, dużo pomaga mi (jestem sama z dzieckiem) i swojej rodzinie, jeżdzi już zagranicę bo naprawde jego rodzina dużo co chwile chce a to na paliwo, a to siostry na prawo jazdy a to kosmetyki, studia, akademik itd. a mają po 25 lat i więcej) jego mama nigdy nie pracowała i żyje z opieki, nie chce sie mieszać w sprawy o pieniądze ale nie mogę patrzeć już na to wszystko, zrobili z Niego parobka, nie mam odwagi mu tego powiedzieć.

Myślę, że w tej sytuacji najlepszym wyjściem będzie jednak szczerość. Proszę szczerze porozmawiać z chłopakiem, powiedzieć co sądzi Pani o zaistniałej sytuacji i pokazać, że go (mimo wszystko!) wspiera. Dobrze jest zadawać pytania tak, aby sam zainteresowany miał możliwość dojścia do pewnych wniosków, a nie narzucać mu jedynie swoje. Pozdrawiam.

Witam Panią. To bardzo trudne widzieć, być świadkiem i przeżywać jak bliska osoba jest wykorzystywana. Jednak nic Pani nie napisała o tym co Pani chłopak o tym sądzi. Jeśli taka sytuacja obciąża go to tylko on może coś w niej zmienić. Pomysł by porozmawiać z nim o tym co Pani widzi i co o tym myśli ma moim zdaniem dwa ważne aspekty. Pierwszy jest związany z ryzykiem, że Pani troska o niego może być (przez niego) odebrana jako mieszanie się w sprawy jego rodziny. Drugi ważny aspekt dotyczy Waszej ewentualnej wspólnej przyszłości. Jeśli Macie stworzyć związek to zaangażowanie Pani obecnego chłopaka w sprawy swojej rodziny może przynieść konsekwencje dla Waszej relacji. Jeśli Podjęliście decyzję by być razem może dobrym pomysłem będzie Wasze spotkanie z psychologiem. Jego obecność daje szansę, że każda osoba może powiedzieć swoje zdanie i być wysłuchana. Pozdrawiam Panią