Jak pomóc chłopakowi z depresją dwubiegunową?

Dwa miesiące temu mojemu chłopkowi zmarła mama po długiej chorobie na raka:(, można powiedzieć, że umierała mu na jego rekach... Od tego czasu Karol jest zamknięty w sobie, nie wychodzi z domu - lekarz stwierdził u niego depresję dwubiegunową. Nie wiem co mam robić. Chciałabym mu jakoś pomóc, ale nie wiem jak. Karol nie chce żadnej pomocy, ciężko jest również mnie, bo to są początki naszego bycia w związku, a mi naprawdę zależny i naprawdę nie wiem co zrobić w tej sytuacji. Do tego ostatnio zrobił się strasznie agresywny:(

Witam!

Choroba Twojego chłopaka jest bardzo poważna i powinien pozostawać pod stałą opieką lekarza psychiatry oraz stosować się do jego zaleceń. Leczenie farmakologiczne oraz pomoc psychoterapeuty powinny ustabilizować stan Twojego chłopaka.

Warto, byś w miarę możliwości wspierała go i starała się zrozumieć. Możesz również dać mu trochę czasu, by mógł zrozumieć to, co się z nim dzieje. Postaraj się, by wiedział, że może na Ciebie liczyć i zwrócić się do Ciebie o pomoc. Możesz także powiedzieć mu o swoich uczuciach i posłuchać, co on ma Ci do powiedzenia.

Pozdrawiam