Jak pomóc chorej na schizofrenię?

Witam moja szwagierka choruje na schizofrenia rezydualna od wczoraj nie śpi śmieje się głośno mówi że wyzdrowiala w nocy wybiegła na pole szukając ojca który nie żyje już rok do tego ręce jej się trzęsą co mam zrobić jak jej pomoc

Jeśli chora zagraża swojemu życiu lub życiu i zdrowiu osób z otoczenia proszę o niezwłoczny kontakt z pogotowiem.

Dzień Dobry Pani,

Pomocna dla Pani szwagierki byłyby Pani obecność, wsparcie i postawa.

Sposób traktowania szwagierki z akceptacją, troską , uwagą i zrozumieniem.

Życzę Pani wszystkiego, co dobre,
Irena Mielnik-Madej