Jak pomóc choremu na depresję?

Witam,jak pomóc choremu na depresję?Co zrobić?Znamy się pół roku,mamy po 36 lat,o chorobie wiem od końca lipca,zrozumiałam,postanowiłam działać,pomagać,ale on nie reaguje,nie odzywa się,zrywa ze mną,potem wraca,przeprasza i tłumaczy,żebym zrozumiała.Przyznał,że ma nawroty przez zachcianki córki (11l),nie potrafi jej odmówić,a rodzice,nie wspierają.Końcem sierpnia znów zerwał ze mną.Tydzień temu odezwał się,przepraszał,chciał się spotkać i znów brak kontaktu.Wiem,że nie mogę się odwrócić od niego

Dzień dobry!

Obok zrozumienia i wsparcia bliskich, podstawą wychodzenia z depresji jest leczenie - opieka psychiatryczna oraz psychologiczna, leczenie farmakologiczne oraz psychoterapia. Do tego warto namawiać mężczyznę, aby miał także świadomość, że ma on kontrolę nad swoim zachowaniem i konsekwencją jego zachowania może być rozpad Waszej relacji.

Pozdrawiam!