Jak pomóc córce, która ma napady lękowe w nocy?

Moja córka 24 lata,ostatnio przeżywa dziwne leki.W nocy np,kiedy słyszy samolot wydaje sie jej,ze zaraz zacznie sie bombardowanie.Poza tym denerwują ja dźwięki,np mlaskanie,sapanie,głośno zachowujące sie dzieci w tramwaju.Konczy studia i ma problemy z koncentracja.Jak jej pomoc?

Witam Panią,
Nie wspomina Pani nic o tym, jaki tryb życia prowadzi
Pani córka.
Czy córka przeżywa lub przeżywała jakieś stresujące sytuacje?
Czy w jej życiu wydarzyło się coś szczególnego?
Nadwrażliwość na dźwięk zazwyczaj ujawnia się w stanach,
gdy nasz organizm jest rozbity przez stres lub chorobę.
Szczególnie depresja sprzyja intensywniejszemu odczuwaniu dźwięków.
Innymi chorobami, które mogą prowokować nadwrażliwość słuchową
są stany lękowe, migreny, urazy głowy lub schorzenia neurologiczne.
Nadwrażliwość na bodźce słuchowe może wynikać też z utrwalonego,
nadmiernego pobudzenia układu limbicznego.
Przedstawione przez Panią objawy wskazują na zaburzenia lękowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych przez Panią zaburzeń.
Raczej wskazane jest szybkie podjęcie odpowiedniej
psychoterapii, gdyż nadwrażliwość słuchowa często przechodzi
w mizofonię a nawet fonofobię.
Zachęcam córkę do osobistej konsultacji z psychoterapeutą.
Gdyby córka chciała porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl