Jak pomóc córce, która ma problemy ze zdaniem egzaminu na prawo jazdy?

moja corka od dluzszego czasu ponawia proby zdania egzaminu na prawo jazdy.stres tak ja paralizuje,ze kolejne podejscia koncza sie fiaskiem.jak jej pomoc

Czy to jedyna sytuacja w której córka nie radzi sobie ze stresem? Egzamin na prawo jazdy jest trudnym doświadczeniem dla wielu osób. Z punktu widzenia psychologii stres wnika z silnego lęku. A osoby w lęku często wyłączają logiczne myślenie i są zalewane przez paraliżujące je emocje. Logiczne argumenty do nich nie docierają, techniki relaksacyjne również nie skutkują. Może Pani zaproponować córce zapoznanie się z książką w "Pułapce myśli", jeśli zawarte tam techniki nie pomogą jej, proponowałabym skorzystać z konsultacji u psychoterapeuty, aby córka przy wsparciu terapeuty przyjrzała się swoim lękom i nauczyła się z nimi radzić. Jednak proszę pamiętać, że psychoterapia wymaga czasu, a jednocześnie daje trwałe efekty. Polecam

Dzień dobry,
Takie egzaminy są stresujące, a kolejne próby nieudane - jeszcze bardziej.
Gdy córka sobie nie radzi potrzebna jest wsparcie zewnętrzne od psychologa.
Gdy takie reakcje pojawiają się przy większości stresujących sytuacji - warto rozważyć psychoterapię.
Z drugiej strony, prawo jazdy nie jest dla wszystkich. Dlaczego jest potrzebne córce? czy jest potrzebne Pani? Czasem warto odpuścić i zregenerować siły.