Jak pomóc córce, która się zadłużyła?

Córka ma problem z koncentracją,ma 26 lat,ciągle rozmawia przez telefon,nie potrafi myśleć ekonomicznie.wzięła 10 kredytów na łączną kwotę 50 tys.chciała koniecznie mieszkać w Warszawie i byc zdala od rodziny,aby jej nikt nie mówił co ma robić. Jak w takiej sytuacji mozna jej pomóc. Obecnie jest na zwolnieniu lekarskim Zatroskana mama

Na pewno warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą. Opisane objawy i trudności mogą (ale nie muszą!) być wynikiem zaburzeń chorobowych (np manii w przebiegu choroby afektywnej dwubiegunowej). Córce potrzebne będzie wsparcie, które lekarz może zapewnić poprzez skierowanie do leczenie, pomoc psychologiczną i farmakologiczną. Rozpoczęcie psychoterapii jest następnym niezbędnym krokiem w poradzeniu sobie z obecnymi trudnościami i konsekwencjami działań, a także zapobieżeniu podobnych wydarzeń, epizodów w przyszłości.

Witam Panią
Pisze Pani o problemie córki z koncentracją, ja myślę że córka ma również problem z tym że chce być bardzo niezależna od innych i ma problem z proszeniem o pomoc albo robi to jak już jest bardzo trudno. Pisze Pani o sytuacji pętli kredytowej kiedy zadłużenia spłaca się następnymi zadłużeniami. Można poprosić bank o kredyt konsolidacyjny czyli połączenie wszystkich zadłużeń w jedno, ale z mojego psychologicznego punktu widzenia to Pani córka powinna szybko trafić na konsultację do psychoterapeuty i popracować nad powodami swoich problemów.
Anna Suligowska