Jak pomóc córce w walce z depresją?

Witam Serdecznie! Chciałam prosić o porade Moja Córka cierpi na ciężką depresje dodam może że ma 22 lata. Wszystko zaczeło się od szkoły Była prześladowana przez swoją wychowawczynie a później i klasę Co ta dziewczyna przeżyła to tylko ona wie,chodziła do szkolnej psycholog ale to dawało tylko odwrotne skutki. Dostawała takiej paniki jak trzeba było wstać do szkoły że cała robiła sie z gumy bolał ją brzuch i wymiotowała... Wkońcu skonczyła 10 klasę i zdawała do szkoły pielęgniarskiej niestety nie dostała sie. Wtedy zaczeła zastanawiać się nad sensem życia ,że tak się jej wszystko chrzani od samego początku "Po co ja żyje" "nie jestem nic warta" "Lepiej by było gdyby mnie nie było" Serce mi pęka patrząc jak moja Córka cierpi tym bardziej że jest cudownym i wspaniałym człowiekiem a tyle zła na nią spada. Dwa lata temu Córka zaczeła chodzić do psychologa,na początku jej i nam wydawało sie że Córce pomoże ale potem usłyszałam że tylko wpędza Córke w jeszcze większy dół...obecnie Jessica jest pod opieką psychiatry ale na poprawę chyba za szybko. Ja tak bardzo chciałabym pomóc Córce Co robić?

Witam!
Zdecydowanie wcześniej córka powinna być prowadzona przez zespół terapeutyczny, złożony z lek. psychiatry, psychologa i/lub psychoterapeuty. Ale nie jest za późno! Dokładna diagnostyka, rodzaj osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, podatność na sugestię. Proszę się nie obawiać psychiatrów, jest to najbardziej ludzka specjalizacja w całej medycynie. Poziom i wytwory naszego umysłu wyraźnie nas różnią od zwierząt: sprawami cielesnymi może się zająć nawet lek. wet. (kto wie, czy nie zrobiłby to nawet lepiej od lek. med.?), natomiast ludzkie życie psychiczne jest domeną ludzi i póki co muszą się tym zajmować specjaliści od ludzkiej psychiki. Kontakt z psychiatrą nie powoduje, że stajemy się chorzy psychicznie - niepotrzebne obawy! Ponadto o leczeniu biologicznym decyduje tylko lekarz (psychiatra). Odpowiednio dobrana psychoterapia plus leczenie farmakologiczne lub inne i ma córka szansę z tego wyjść. Zwlekanie z właściwą decyzją pogłębia i utrwala problemy psychiczne. Proszę się zastanowić, czy chroniąc córkę nie działa Pani na jej szkodę.
Powodzenia
W. Łuczkowski.