Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 0 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak pomóc córce z zaburzeniami odżywiania?

Witam, proszę pomóżcie mi, co mam robić?. Zauważyłam u mojej córki problemy z odżywaniem, niestety dosyć późno. Zmusiłam ją do zważenia się. Obecnie waży 40kg przy 173 wzrostu, ma 16 lat. Nadal twierdzi że jest gruba mimo że wygląda bardzo chudo. Nie ma od kilku miesięcy miesiączki, obecnie je po 500kalorii dziennie. Co powinnam zrobić?
KOBIETA, 37 LAT 12 miesięcy temu

Należy koniecznie podjąć kontakt w lekarzem psychiatrą, a także leczenie w specjalistycznym ośrodku zajmującym się terapią zaburzeń odżywiania. W tej sytuacji pomoc lekarza, psychologa i psychoterapeuty jest niezbędna. Anoreksja jest chorobą zagrażającą zdrowiu i życiu, dlatego należy działać.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam serdecznie, proszę skontaktować się z psychologiem i psychoterapeutą. Anoreksja jest chorobą o podłożu psychologicznym, wszystko "siedzi" w głowie. Być może lekarz zdecyduje iż córkę należy położyć do szpitala lub poddać terapii grupowej. Proszę działać jak najszybciej, ponieważ im dłużej trwa choroba tym trudniej z niej wyjść. W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu: tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec) Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety