Jak pomóc dziecku, które sięga po alkohol?

Moj 8 letni syn,podpija z baryku alkohol.Nakrylam go oraz to,ze nie bylo sporo alkoholu w 100 ml "malpce".Batrdzo mie to martwi.Ja sama nie pije,a wodka byla do ciasta. Batdzo przeklina i nie szanuje mnie.Wychowuje go sama od poczatku.Moze jestem zbyt lagodna? Gdzie udac sie z takim problemem?Chodzimy czasem do psychiatry bo ma ADHD.Pomocy.

Dzień dobry,
myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie jak schowa Pani alkohol w miejscu całkowicie niedostępnym dla niego. Niestety w żaden inny sposób może Pani nad tym niezapanować, a alkohol jest niebezpieczny dla jego zdrowia, a nawet w większych ilościach dla jego życia. Jeśli chodzi o zachowanie, to przy diagnozie ADHD musi być Pani bardzo konsekwentna. Dziecko musi mieć jasno określone granice i zaplanowany przez Panią czas. Poza leczeniem psychiatrycznym proponowałabym zapewnić dziecku terapie psychologiczno pedagogiczną. Takie działania przyniosą poprawę zachowania aczkolwiek należy pamiętać, że nie wszystkie trudności da się wypracować. Jednak obecny wiek Pani synka jest najlepszym czasem na terapię i stymulacja rozwoju społeczno poznawczego.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam, Pani syn sięga po alkohol, ma Pani z nim problemy wychowawcze. Proszę skorzystać z pomocy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Skonsultować się z psychologiem dziecięcym, jak postępować z synem, jak i jakie zasady wprowadzić, jak konsekwentnie je egzekwować. W takiej sytuacji trzeba szybko zareagować. Jak synek zachowuje się w szkole? Niestety, alkohol musi z domu zniknąć. Przesyłam link do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/jak-wychowac-dziecko-z-adhd Może Pani również skorzystać poradników np.: "ADHD - zespół nadpobudliwości psychoruchowej Przewodnik dla rodziców i wychowawców." - Artur Kołakowski, Tomasz Wolańczyk
Pozdrawiam serdecznie