Jak pomóc dziecku odrzuconemu przez klasę?

jak pomuc dziecku które twierdzi że klasa je odżuca?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Proszę spróbować porozmawiać w wychowawcą Pani dziecka - może on będzie w stanie angażować je w różne zadanie grupowe - dzięki temu Pani dziecko nawiąże kontakt z klasą. Proszę także zachęcić dziecko, aby zapraszało kolegów/koleżanki do siebie do domu.
Pozdrawiam

Witam,
myślę, że najpierw należałoby porozmawiać z dzieckiem, po czym wnioskuje, że klasa je odrzuca? Czy coś konkretnego się stało, czy ktoś coś powiedział, zrobił? Można zadać też dziecku pytanie, dlaczego ono lubi pewne osoby? To może być początek do szukania w sobie fajnych rzeczy. Ponadto warto też porozmawiać z wychowawcą, być może on wie coś więcej i pomoże Pani dziecku w tej sytuacji. Jest podanych zbyt mało informacji, aby można było mieć rozeznanie w sytuacji.
Z poważaniem
Izabela Makowska-Trzeciak

Jolanta Bratek Psychologia, Radom

Witam,
przede wszystkim należy znaleźć problem, tj dowiedzieć się z jakiego powodu klasa odrzuca dziecko.
pozdrawiam