Jak pomóc dziecku przełamać strach przed innymi?

Dzień dobry. Mam problem z dzieckiem, a dokładnie z półtoraroczną córką, od 2 miesięcy uczęszcza żłóbka, a właściwie już do dwóch, nie potrafi się tam zaaklimatyzować, nie chce wcale bawić się z dziećmi, jak którekolwiek ją zaczepi to płacze. Poza tym kiedy ktoś, nawet z rodziny chce wziąć ją na ręce, wpada w histerię, będzie tylko u mnie lub u męża. Jestem już czasami tym zupełnie wyczerpana, proszę o radę. Czy przy takim maluchu wizyty u psychologa są możliwe ? Pozdrawiam

Spotkanie z psychologiem- zawsze jednak będzie pomocne, bo albo na podstawie wywiadu z Panią i obserwacji córeczki zdiagnozuje i zleci odpowiednią terapię, albo wesprze Państwa w roli rodziców, doradzi najlepsze metody wspierania córki w okresie aklimatyzacji żłobkowej.

Witam, proszę skonsultować się z psychologiem dziecięcym. Aby zastanowić się czym spowodowane jest zachowanie. Czy są to przyczyny rozwojowe, lub sytuacja pójścia do żłobka. Napisała Pani że uczęszcza do dwóch - to duży stres dla dziecka. Potrzebna jest dłuższa obserwacja i rozmowa aby zastanowić się nad formą pomocy. Pozdrawiam serdecznie