Jak pomóc dziecku z ADHD kradnącemu pieniądze?

Witam serdecznie jestem mama 9 i 6 latka od 3 lat m8eszkam w niemczech moj problem ze starszym synem zacza sie 2 lata temu stwierdzono u niego ADHD mial problemy z koncentracja otrzymal leki Medikinet 10 mg i 5 mg koncentracja sie poprawila jest najlepszy w klasie ale od 2 lat kradnie pieniadze w nocy tel.by sobie pograc chodzi na specialne terapie rozmowy z psychologami terapeutami dostalismy nawet tzw.Jugentamt ale nic nie pomaga jest coraz gorzej maz sie poddal ja tez opadam z sil.Ewa

Kradzieże mogą być sposobem na zwrócenie na siebie uwagi. Proszę wzmacniać pozytywne zachowania, zwracać na nie uwagę i chwalić, natomiast te negatywne wygaszać przez nie zwracanie tak dużej uwagi-należy powiedzieć dziecku co robi źle i dlaczego.

Witam, syn bardzo dobrze radzi sobie w szkole, jest pod opieką psychologa, włożyli Państwo dużo wysiłku w rozwój syna. Kradzieże wśród dzieci się zdarzają. Proszę rozmawiać z synem, przyczyn dlaczego dziecko kradnie może być dużo, trzeba wyjaśnić czemu syn sięga po cudze pieniądze, jakie potrzeby chce zaspokoić. Ważne aby była to rozmowa a nie wypytywanie, tak aby dziecko nie czuło się oskarżone i oceniane. Zastanowić się razem z nim w jaki sposób mu pomóc aby nauczył się powstrzymywać od kradzieży bo takie zachowanie nie będzie tolerowane. Proszę również porozmawiać z psychologiem jakie według niego mogą być tego przyczyny. Jeżeli syn potrzebuje pieniądze na swoje potrzeby, można pozwolić mu wykonywać w domu prace dodatkowe za które otrzymywałby pieniądze. Jest to sposób w który mógłby w bardziej odpowiedzialny sposób traktować wydatki. Pozdrawiam serdecznie