Jak pomóc dziecku z alergią?

Witam, mój 10-miesięczny syn ma skazę białkową. Pomimo eliminacji białka z diety nie widać dużej poprawy. Mój syn drapie się w ciągu dnia i nocy nieraz do krwi. Odwiedziliśmy wielu lekarzy, stosowaliśmy różne kremy i syropy antyhistaminowe (Zyrtec, Clemastinum) i nic nie pomaga. Ostatnio byliśmy 2 razy na basenie i wydaje mi się, że skóra jeszcze bardziej sie pogorszyła. Nie wiem co jeszcze mogę zrobić, żeby mu pomóc, a szczególnie żeby przestał się drapać. Proszę o pomoc. Dziękuję.

ponad rok temu

Witam serdecznie!

Wizyta na basenie rzeczywiście mogła pogorszyć stan skóry maluszka, gdyż stosowane do utrzymania czystości wody środki mogą nadmiernie przesuszać skórę. Jeżeli problem ponownie się pojawi, lepiej na jakiś czas zrezygnować z wizyt w pływalni.

Niestety podstawą leczenia jest eliminacja z diety alergenu. Konieczna jest również systematyczna i troskliwa pielęgnacja skóry dziecka przeznaczonymi do tego kosmetykami dostępnymi w aptekach.

Pozdrawiam