Jak pomóc dziecku z grypą żołądkową?

Moj syn 15 miesieczny ma grype zoladkowa (wymiotowal we wtorek i od tego momentu rozwolnienie ) ma brak apetytu, pije troche i nie wiem czy jest to wystarczajace . Ile powininen pic? Zjadl dzis odrobine chcleba ale wszystko odpycha. W tym samamy czasie wyszla mu wysypka alergiczna i zabkuje. Jak moge mu pomoc ?

Jeżeli jednak dziecko znacznie się odwodni będzie konieczne nawodnienie dożylne - lepiej, aby dziecko zbadał pediatra.