Jak pomóc dziecku z martwiczym zapaleniem jelita?

Witam mój siostrzeniec urodził się w 26 tyg z waga 710 gr, po dwóch tygodniach ważył 915g ale 3 dni temu dostał sepse i okazało się że ma martwicze zapalenie jelita, dostaje antybiotyki i odstawili mu karmienie, ale żadnej konsultacji chirurgicznej nie było , po transfuzji krwi nie wygląda zbyt dobrze, jest mniej ruchliwy tak jakby pogarszał mu się stan , co robić w takiej sytuacji, nie ma jednego głównego prowadzącego lekarza i każdy mówi co innego, o co pytać i czego się domagać od lekarzy?

Dobry wieczór,
skrajne wcześniactwo wiąże się z bardzo wieloma, poważnymi problemami medycznymi. W dodatku stan dziecka może zmienić się z godziny na godzinę. Czasami rodzicom, pełnym niepokoju o swoje dziecko, może się wydawać że otrzymują niespójne informacje, a najczęściej jest to związane z szybko zmieniającą się sytuacją. Proponuję w takiej zaufać opiekującym się dzieckiem specjalistom i zachować spokój - w miarę możliwości. W razie jakichkolwiek wątpliwości warto rozmawiać z ordynatorem oddziału.