Jak pomóc dziecku z opanowaniem emocji?

Jak pomóc synkowi 4.5 latka w trudnych emocjach zw. z rozwodem Synek mówi że jest rozdarty na 3, narysował kreskę i rodziców po dwóch stronach a siebie na środku i dwa domki, narysował też kreski od siebie do obydwu domków i mówi że dlatego mu smutno bo jest rozdarty i chciałby żeby było jak dawniej Jak rozmawiać ? Jak pomóc dziecku? Mama Justyna 30

Witam
Konieczna jest konsultacja, a być może
nawet terapia psychologiczna.
Proszę udać się z dzieckiem do psychologa,
np. w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej.
Pozdrawiam serdecznie

Z pewnością dla synka jest to bardzo trudna wręcz traumatyczna sytuacja. Z pewnością nie mogą go państwo włączać w wasze rozmowy i problemy. Nie powinien być świadkiem kłótni, ani być kartą przetargowa. Syn potrzebuje wsparcia- proszę pytać co czuje i myśli, dawać mu pole do swobodnej wypowiedzi nawet jeśli nie jest to po waszej myśli. Nie można syna nastawiac przeciwko drugiemu rodzicowi ani stosować "przekupstwo" jako formę "udobruchania" syna i "przyciągnięcia" na swoją stronę.
Jeżeli syn rzeczywiście rysuje takie twory i dodatkowo w takich słowach opisuje siebie- trzeba podjąć psychoterapię u psychologa dziecięcego. Pozdrawiam