Jak pomóc dziecku z problemem ze strony przewodu pokarmowego?

Witam, moja 8 letnia corka od urodzenia ma problem z przewodem pokarmowym. Bardzo mocno wymiotowala przez pierwsze poltora roku zycia. Zdiagnozowano refluks. Skonczyla 1,5 roku i przeszlo jak reka odjal. Od 2 roku zycia do tej pory robi kupe z zywa krwia. Miala robiona kolonoskopie - nic nie wykazala. Od jakiegos czasu znowu co jakis czas pojawiaja sie wymioty. Miala robione badania pod katem celiakii - wykluczona po przeprowadzeniu biopsji jelita cienkiego. Dzis znow wymioty. Nie wiem juz co ro

Witam

Córce potrzebna szczegółowa wizyta u dietetyka dziecięcego wraz dokładnym wywiadem dietetycznym. W pierwszy momencie zalecam dietę lekkostrawną i ograniczeniem produktów surowych. Prawdopodobnie podrażniony jest przewód pokarmowy . To czy córka będzie wymiotowała będzie uzależnione od jedzenia, które podrażnia śluzówkę.

Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu