Jak pomóc dziecku z rodziny dysfunckyjnej?

Pytanie do psychologa W jaki sposób można pomóc dziecku (4 lata) z rodziny dysfunkcyjnej ? (artykuł autorstwa Michała Talagi „Anoreksja – kulturowe i psychiczne podłoże choroby szczegółowo obrazuje atmosferę domu rodzinnego) Czy przedszkole do którego uczęszcza dziecko mogłoby skierować go na diagnozę do psychologa, zwrócić na nie większą uwagę i zasugerować rodzicom o następstwach? Co można zrobić w tej sprawie?

Warto skorzystać z pomocy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, gdzie możliwa jest nie tylko diagnostyka Malucha, ale także podjecie terapii rodzinnej. Konieczna jest jednak obecność i zgoda rodziców. Oczywiście przedszkole czy wychowawczyni dziecka może zasugerować trudności dziecka i potrzebę wspierania jego rozwoju (tudzież konsultacji ze specjalistami), jeśli zauważa trudności Malucha na tle grupy. Pierwszym krokiem jednak jest konsultacja z rodzicami lub opiekunami prawnymi dziecka.

Dzień Dobry Panu,

Z Pana relacji wynika, że wskazana byłaby szczera, spokojna, nie oceniająca sygnalizująca rozmowa Wychowawcy przedszkolnego z Rodzicami, by wspólnie z Rodzicami zadecydować jak i co można byłoby zrobić, by optymalnie i skutecznie pomóc Dziecku.

Serdeczności i tylko pomyślności Panu życzę,

irena.mielnik.madej.gmail.com tel. 502 749 605