Jak pomóc dziecku z zaparciami?

Witam, moja 3 letnia córka cierpi na 3-4 dniowe zaparcia, chyba wynika to z niejedzenia gotowanych posiłków bo odmawia oraz dziedzicznych skłonności, ale problem dotyczy głównie albo puszczania gazów z tzn kleksem dosyć gęstym i suchym albo z zaciskaniem się - pręży się cała i zaciska pupę żeby kupki nie zrobić, temu towarzyszy właśnie kleks gęsty, nigdy nie jest to wodniste wręcz przeciwnie gęste i nawet do kilku razy na dobę.... Jak ja mogę pomóc mojemu dziecku lub do jakiego specjalisty się zwrócić bo niestety sytuacja wprowadza w nerwowość nas obie z góry dziękuję za odpowiedź, Milena

należałoby odpowiednio zbilansować dietę z uwzględnieniem preferencji dziecka (dietetyk), ewentualnie konsultacja gastroenterologa, psychologa (żeby wykluczyć zaparcia nawykowe) pozdrawiam