Jak pomóc dziecku z żółtym, gęstym katarem?

Witam serdecznie,moje 2-letnie dziecko ma przewlekły katar,dokładnie jest żółty,gesty i pachnie ropą-oczywiscie bylismy u pediatry,który zalecił jedynie podawanie Otriwin dla dzieci i syropek bo czasem pokaszluje,gorączki brak,po przebadaniu płuca czyste na uszka tez sie nic nie rzuca,jak zwalczyć ten katar,prosze o pomoc,obydwoje pracujemy a córka musi isc do przedszkola

Szanowna Pani
Katar infekcyjny ma różne fazy które razem trwają 2 tygodnie. Proponuję stosować sól morską np steri-mar 3 x dziennie10 dni wapno syrop 2 x 2,5 ml 5 dni otrivin 2 x 1 dawka do nosa 5-7 dni.