Jak pomóc dziewczynie, która cierpi na zaburzenia odżywiania?

Witam, mam pewno sprawę która jest dla mnie bardzo ważną , a chodzi o moja dziewczynę, jest wspaniała i piękna choć ona tego nie widzi , ciągle mówi ze jest gruba, wyznała mi ze zjadła bardzo malo przez cały dzień tylko dwie kanapki i trochę mieszanki studenckiej i przyznała ze po zjedzonych rodzynkach stanęła przed lustrem i czuła się grubo, bardzo jest to dla mnie smutne i chciałbym jej jakoś pomóc. Nie wiem czy iść do jakiejś poradni? Bardzo chce jej pomoc i będę ja wspierał. Proszę o pomoc

Poradnia zdrowia psychicznego lub prywatny gabinet psychologiczny. Mogą być to początki zaburzeń odżywiania, więc im szybciej dziewczyna zgłosi się po pomoc, tym lepiej. Pozdrawiam

Witam Pana. Moją uwagę zwraca tytuł Pana postu. Opisane zachowania i wypowiedzi Pana dziewczyny nie muszą od razu oznaczać zaburzeń odżywiania. Z pewnością warto rozważyć wizytę u specjalisty, który postawi precyzyjną diagnozę. Ta z kolei jest możliwa tylko w warunkach kontaktu bezpośredniego. Właściwa diagnoza gwarantuje również właściwą pomoc a na tym jak wyczytałem w Pana tekście najbardziej Panu zależy. Bez trudu w Świnoujściu Znajdziecie Państwo specjalistę. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Witam, zaburzenia odżywiania, takie jak anoreksja psychiczna czy bulimia, to choroba złożona. Potrzebna jest pomoc lekarza i psychoterapeuty doświadczonego w pracy zaburzeniami odżywiania, terapia rodzinna. Może Pan skorzystać z pomocy poradni, uzyskać informacje, ale to Pana dziewczyna musi podjąć decyzję o chęci skorzystania z pomocy. Najlepsze efekty przynosi terapia w nurcie poznawczo-behawioralnym. Z Pana strony, całej rodziny potrzebne jest wsparcie, zrozumienie, okazywanie troski oraz wsłuchanie się w potrzeby dziewczyny. Nie powinno się nakłaniać do jedzenia, ponieważ zaburzenie ma podłoże emocjonalne, a ograniczenia jedzenia przez osobę z zaburzeniem odżywiania to ich przejaw a nie przyczyna. To dobrze że Pan ją wspiera, zapewnia o swoim uczuciu. Przesyłam link do strony gdzie znajdzie Pan więcej informacji, warto zapoznać się z poradnikiem dla bliskich:
http://strefapacjenta.centrumzaburzenodzywiania.pl/dla-bliskich/
http://strefapacjenta.centrumzaburzenodzywiania.pl/wp-content/uploads/2017/01/Pomoc-dla-Bliskich.pdf
Pozdrawiam serdecznie.