Jak pomóc dziewczynie, która sama okalecza swoje ciało?

poznałem bardzo młodą dziewczyne która się okalecza tnie swe ciało żyletką w tajemnicy przed bliskimi chce jej pomóc rozmawiam z nią chce przestać ale nadal to robi codziennie. Prosze o kontakt

Dzień dobry!

Dziewczyna powinna zgłosić się do lekarza psychiatry oraz psychologa i podjąć psychoterapię. Pierwszym krokiem może być wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, w Poradni Zdrowia Psychicznego lub w organizacji pomocowej (np. Centrum Interwencji Kryzysowej). Jeśli jest Pan bliską jej osobą, może wspierać ją w podjęciu tej decyzji, znalezieniu adresu placówki czy wspólnie wybrać się na pierwsze spotkanie. Kobieta potrzebuje jednak pomocy profesjonalnej i leczenia, bliscy nie mają możliwości wzięcia na siebie takiej odpowiedzialności i samopomocy.

Pozdrawiam!