Jak pomóc dziewczynie leczącej się na depresję?

Witam Mam dziewczyne która leczy sie na depresję. Miała duży kryzys i teraz powoli wychodzi z tego. Niestety przez pracę w stresie widzę że nie ma poprawy A wręcz czasami ma mocne napady co ja nazywam "ja się nie nadaje do niczego" oczywiście zapewnia ja ze tak nie jest i podaję przyklady ale ona oczywiscie mi nie wieży. Problem polega na tym że mam zamiar jechać zagranicę do pracy i nie wiem czy nie odbije się na niej jeszcze gorzej. Zostanie z rodzicami w domu ale boję się o nią.

Po pierwsze dziewczyna powinna podjąć psychoterapię (nie wiem na czym polega jej obecne leczenie - jeśli tylko leki, to niezbędna jest też psychoterapia). Po drugie powinien Pan ją wspierać, pokazywać że jest z nią i za nią. Ale po trzecie - nie może Pan wchodzić w rolę terapeuty dla niej, bo taka sytuacja odbije się na Panu. Proszę ją wysłuchać, wspierać, rozmawiać, ale nie dawać gotowych rozwiązań, czy (co gorsza) brać na siebie jej obowiązki /emocje /trudności. Po czwarte - warto porozmawiać z dziewczyną o swoich planach wyjazdu tak, by wspólnie (podkreślam-wspólnie) wypracować najlepsze rozwiązanie. Pozdrawiam

Witam, martwi się Pan o dziewczynę która leczy się na depresję. Czy Pana partnerka korzysta z pomocy psychologicznej? Skuteczną metodą leczenia depresji wraz z farmakoterapią, jest psychoterapia. Planuje Pan wyjazd, który może mieć wpływ na dobrostan partnerki. Proszę razem o tym porozmawiać. Jak można zminimalizować skutki rozstania, jak może Pan jej pomóc, jakiej pomocy oczekuje. Proszę być w stałym kontakcie z partnerką i jej rodziną. Wsparcie i zrozumienie to najważniejsze co może Pan zaoferować ze swojej strony. Pozdrawiam serdecznie