Jak pomóc innej osobie, która doświadczyła przemocy na tle seksualnym?

Mam problem moja bliska mi osoba została skrzywdzona na tle seksualnym. Osoba niechce rozmawiać z zemną o tym i prubuje zapomnieć lecz mam obawy że przy każdym stosunku z inną osobą będzie miala wspomnienia z tamtego zdarzenia.

W takiej sytuacji zachęcam do kontaktu ze specjalistą (psychologiem, psychoterapeutą). Pomoże on przepracować emocje związane z traumą, odbudować poczucie bezpieczeństwa i zaufania, a także poradzić sobie z ewentualnym poczuciem winy, wstydu czy piętna. Warto zachęcić bliska osobę, by pozwoliła sobie pomóc!