Jak pomóc kobiecie, która chce zamieszkać ze mną, ale boi się odejść od zaborczego męża alkoholika?

Jak pomóc kobiecie, która chce zamieszkać ze mną, ale boi się odejść od zaborczego męża alkoholika? Kochamy się i chcielibyśmy razem zamieszkać. Znamy się 5 lat. Ona chce udać się do mojej znajomej psycholog, aby łatwiej jej było działać, ale też boi się stresu związanego z odejściem - boi się zachowania męża, szantażu. Raz chce, a raz jakby poddaje się. Teraz jest decydujący moment, ponieważ ma wprowadzić się do miasta. Albo zamieszka sama, albo z nim (czego ona nie chce), albo ze mną.

Witam,

dobrze byłoby, żeby Pana partnerka podjęła decyzję i określiła się, co dalej? Wsparcie psychologiczne byłoby wskazane, będzie łatwiej zrozumieć i rozwiązać problem.

Pozdrawiam serdecznie

Witam, warto aby Pana partnerka skorzystała z pomocy psychologicznej. Rozumiem że może odczuwać lęk związany ze zmianą, obawy przed mężem. Proszę wspierać partnerkę, rozmawiać. Poszukać ośrodka który udziela wsparcia osobom doznającym przemocy domowej (prawnej, psychologicznej), np. MOPR, ośrodek interwencji kryzysowej (http://www.niebieskalinia.pl/pomoc/poradnie-pogotowia/poradnia-telefoniczna).
Pozdrawiam serdecznie