Jak pomóc koleżance doświadczającej przemocy psychicznej w domu?

Koleżanka jest ofiarą przemocy psychicznej w domu. Cały czas wieży że on się zmieni. Z jednej strony mówi ona, że pragnie pomocy i jej chce, ale nic nie robi. Rezygnuje z pomocy psychologow. Nie wiem jak jej pomoc, dziewczyna już mówi, że nie chce jej się żyć. Mają rocznego syna, mieszka ona w jego mieście w jego mieszkaniu, poniekąd jest uzależniona od niego. Jak jej pomoc? Proszę o jakąś podpowiedź

Witam,

W tej sytuacji najlepiej zrobić 2 rzeczy: zabrać koleżankę na wspólną sesję grupy wsparcia oraz postawić przed faktem dokonanym i np. zgłosić sprawę do odpowiednich służb. Zwykle im bardziej ktoś nie che pomocy, tym bardziej jej potrzebuje. Oczywiście może to oznaczać opór ze strony koleżanki czy złość na panią, ale warto się zastanowić, co jest w tym momencie ważniejsze.

Pozdrawiam