Jak pomóc koleżance z rodzinnymi problemami?

Witam ,boje sie o moja 14letnia kolezanke, jej tata ja zostawil, mama alkoholiczka , nikt z nia nie rozmawia. Natalii jest ciezko i probuje zwrocic na siebie uwage robiac sobie krzywde. Robi wszystko zeby trafic do szpitala, bo twierdzi ze tylko wtedy ktos sie nia zainteresuje. Rozmawialam z nia ale nie slucha, poprosilam o pomoc moja mame , ktora rozmawiala z jej mama lecz ta mowi ze to normalne. Natalia nie pije nic od kilku dni , planuje sie otróć. Co moge zrobic aby jej pomoc? Nie ma rodziny

Witaj,
Jesteś troskliwą przyjaciółką,ale najlepiej będzie przekazać tę informację pedagogom lub wychowawcy szkolnemu,którzy mogą porozmawiać z rodzicem,nią samą ale również skierowac problem do psychologa i wreszcie sądu rodzinnego o zaniedbanie opieki nad dzieckiem.Jeżeli koleżanka wymaga leczenia szpitalnego,też powinna zostać tam umieszczona i objęta pomocą psychoteraeutów.Zamiary samobójcze wymagają szybkiej pomocy,więc jeżeli możesz pomóc,przekaż problem do opiekunów.
Pozdrawiam serdecznie.

Witam, powinna Pani nakłonić koleżankę do wizyty u psychologa, oraz powiedzieć jednak o zamiarach otrucia się Natalii jej mamie oraz np pedagogowi lub psychologowi szkolnemu, który w tej sytuacji podejmie odpowiednie działania.