Jak pomóc mamie, która prawdopodobnie jest uzależniona od alkoholu?

Witam mam 22 lata i jestem w 5 miesiącu ciazy. Mój były facet zostawił mnie gdy tylko dowiedział się o ciazy. Mam brata w wieku 25 lat który ma już swoją własną rodzinę i młodszego brata o 6 lat czyli ma 16 lat. Mój ojciec jest alkocholikiem mama sama nas wychowala. W życiu też bardzo dużo przeszłam ojciec bił matkę nas wyrzucał nas z domu wyłączał prąd światło nie mielismy nawet czasem co jesc. Moja mama w końcu odeszła od ojca 10 lat temu ale od jakis 2 lat zauważyłam że i ona zaczyna coraz więcej popijać alkocholu i wczyna awantury w domu . Nie wiem co robić co się z nią dzieje chciałam iść nawet z nią do psychologa lub psychiatry ale ona się nie zgadza bo jak to mówi że jest zdrowa i nie pije alkocholu a jak już pociągnie to pije tak aż się mocno upija i z kazdym się awanturuje. Ja też już byłam w szpitalu psychiatrycznym gdyż chciałam popełnić samobójstwo bo matka zaczęła obwiniac mnie za wszystko wyzywać grozić wyganiać z domu. Teraz nie wiem co mam zrobić. Proszę o pomoc. Kobieta 22 lat

Witam
Współczuję Pani ogromnie. Być może warto mamę nagrać telefonem, gdy jest pijana i pokazać jej nagranie, kiedy wytrzeźwieje...
Pozdrawiam i trzymam kciuki za Panią!
Łucja Fitchman

Dzień Dobry Pani,

Proszę przyjąć ode mnie wyrazy rozumienia (tak, jak potrafię) jak trudnych doświadczeń emocjonalnych/urazowych, było Pani dane doznawać, wraz z Mamą oraz Rodzeństwem.

To zrozumiałe, że może się Pani czuć mocno zdezorientowana oraz zaniepokojona nadużywaniem alkoholu oraz zachowaniem Mamy, a raczej nie radzeniem sobie Mamy oraz odmową otwartości na niezbędną pomoc specjalistyczną.

Zabiera to Pani dużo czasu/energii życiowej, zakłócając naturalne funkcjonowanie, szczególnie teraz, kiedy to dla Pani jest potrzeba wsparcia, poczucia bezpieczeństwa i troski.

Bazując na Pani relacji, przede wszystkim zachęcam Panią by zadbała Pani o samą Siebie, o swój komfort fizyczny/psychiczny.

Do rozważenia, inspirowałabym Panią do podjęcia terapii, by pomóc samej Sobie.
Proszę poszukać wsparcia/porady w Poradni Leczenia Osób Uzależnionych/Współuzależnionych.

Może Pani również już dzisiaj! skontaktować się bezpłatnie z Kryzysowym Telefonem Zaufania, nr 116 123, czynnym codziennie, od godz. 14.00-22.00, gdzie może Pani uzyskać wskazówki oraz profesjonalną pomoc, po wstępnym rozpoznaniu Pani sytuacji.

Podsumowując, proszę nie czekać, nie pozostawać w tej sytuacji
oraz z tą sytuacją samej, poprosić również o pomoc starszego Brata
oraz bliską/zaprzyjaźnioną Osobę, sięgając po rozmowę/wsparcie.

Wspieram Panią mentalnie, życząc skuteczności i pomyślności,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605