Jak pomóc mamie nadużywającej alkohol?

Dzień dobry,mam 25 lat i problem z mama bo regularnie nad używa alkoholu ,jest alkoholiczka nie piła 5 lat i znowu zaczeła .Czy mogę ją oddać na jakieś leczenie na NFZ?czy moge w jakis sposob jej pomóc

Leczenie uzależnień może być refundowane przez NFZ, ale w wielu miastach funkcjonują także placówki finansowane przez Komisję do Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (w ramach PARPA). Dla leczących się są to usługi bezpłatne, nie są wymagane nawet skierowania.
Dodatkowo mama może korzystać z grup wsparcia, takich jak AA.
Wszystkie opcje poda Pani wyszukiwarka po wpisaniu nazwy miejscowości i "leczenie uzależnień".
Warto, by także Pani skorzystała z pomocy jako osoba współuzależniona. Nauczy się Pani mądrze wspierać mamę w zdrowieniu oraz uwalniać własne życie od wpływu alkoholizmu.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/