Jak pomóc mamie po zdradzie męża?

Mam problem rodzinny. Ojciec zdradzał matkę przez 1,5 roku, a gdy odkryliśmy to rozpoczął próby "zwalenia" winy za wszystko na innych, a nie na siebie. Zaczął manipulować postronnymi osobami, próbując nastawić ich przeciwko mamie. Doszło do tego, że wczoraj mój brat pod wpływem swojej dziewczyny wyrzekł się mamy. Ciężko wszystko opisać w 500 znakach. Mama jest już na skraju wyczerpania nerwowego, a wizytę u psychiatry z NFZ ma dopiero za 2 miesiące. Proszę o pomoc.

Witam,zaczynając od wizyty u psychiatry:tam idzie się bez skierowania,więc może trzeba zmienić gabinet lub przychodnię zdrowia psychicznego,bo mamie potrzebne są środki uspokajające.
Problemy kolejne:Nie pisze Pan jak układa się obecnie między rodzicami, więc przede wszystkim im potrzebna jest teraz rozmowa i własna przestrzeń.Jest też możliwe,że rodzeństwo /Pan i brat/powinniście porozmawiać ze sobą,co dla was samych oznacza problem rodziców,bo może się wiązać z poczuciem ociążania nim Pana.Rzeczywiście ,nie jest łatwo zając się rodzicami i w dodatku prawo tego nie nakazuje
ale:
z pewnością mama cierpi,więc pozostawianie jej samej sobie jest dodawaniem cierpień.ICóż,często rodzic musi się pogodzić ze swoją samotnością.Tym bardziej,gdy ojciec wskazuje dzieciom taką właśnie taktykę.
Proszę postąpić zgodnie z własnym głosem serca.