Jak pomóc mamie z myślami samobójczymi?

Witam. Mam pewien problem... a mianowicie martwię się o moją mamę, która chce odebrać sobie życie. Kilka dni temu miałam poważny problem rodzinny, chodziło o to, że prawdopodobnie ja z rodzicami zostanę pozbawiona dachu nad głową, gdyż właśnie skończyłam 18 lat. Moje starsze rodzeństwo obarcza winą moją mamę, która jak już wspomniałam, jest w strasznym dole psychicznym:( Bardzo prosiłabym o radę kogoś... gdyż nie wiem, co robić. Kinga

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Z Pani listu mogę wnioskować, że cała Pani rodzina znalazła się w sytuacji możliwości utraty dachu nad głową. Jeśli dobrze rozumiem, starsze rodzeństwo winą za zaistniałą sytuację obarcza Pani mamę, która nie potrafi poradzić sobie z tą sytuacją. Pisze Pani również o tym, że skończyła Pani 18 lat, ale nie wiem, jaki związek mają Pani urodziny z utratą dachu nad głową.

Podała Pani zbyt mało informacji, abym mogła się do nich ustosunkować.

Na pewno bardzo niepokojąca jest informacja, że Pani mama ma myśli samobójcze, tym bardziej, że towarzyszy im tragedia rodzinna. Proszę namówić mamę na jak najszybszy kontakt z psychiatrą. Jeśli mama nie zgodzi się na wizytę u psychiatry, a myśli samobójcze nie ustąpią, proszę wezwać karetkę pogotowia. Pogotowie ma obowiązek interwencji w takich sytuacjach.