Jak pomóc matce, która wierzy w przepowiednie?

Witam, Mam prośbę, chciałabym pomóc jakoś mojej mamie w realny sposób wytłumaczyć, że sen to tylko sen nie przepowiednia. Śnij jej się Pan Jezus, który powiedział jej, że zostało jej 4 m-ce życia. Bardzo się tym przejęła nie chce nic planować. Dodam, że nie jest osobą szczególnie religijną, do kościoła chodzi na święta. Nawet nie powiedziała mi o tym śnie, dowiedziałam się od swojej bratowej. Obecnie jestem w ciązy pewnie nie chciała mnie martwić. może jakiś artykuł jej podrzucić?

Witaj,
Nie wiem,jak wygląda Twoja rodzinna sytuacja,ale może być i tak,że matka ,dla której córka jest bardzo ważnym żródłem oparcia,może przeżywać lęk odrzucenia pod wpływem perspektywy narodzin wnuka,bo jest to równoznaczne z utratą wyłaczności dostępu do córki.Równie dobrze może być to reakcja na niechciany dowód jej własnego starzenia się.Podobne reakcje sa typowe w sytuacjach odchodzenia dzieci,więc aby nie potęgować zaburzeń,lepiej zacząc nad sobą pracować/tworzyć inny niż dotychczas program na życie/.
Osobiście bardzo zachęcam.

Na początek zachęcam do podjęcia szczerej rozmowy z mamą. Powiedzenia jej o swoich uczuciach, emocjach i wątpliwościach związanych z jej stanem. Być może także ona będzie potrafiła wyjaśnić, co jest realną przyczyna jej niepokoju. Wspólnie tez - w rozmowie- podejmiecie decyzje o najlepszych wyjściach z sytuacji. Gdyby trudności mamy i jej niepokój się nasilał, można także zaproponować pomoc specjalisty- psychologa.