Jak pomóc mężowi choremu na nerwicę?

Dobry wieczór mam na imię Klaudia i żyję z mężem chorym na nerwicę kocham go bardzo i nie wiem jak mam mu pomóc z tą chorobą staram się jak mogę ale on mnie od trąca co bym nie zrobiła to tylko na mnie krzyczy i się denerwuję. Co ja mam jeszcze zrobić proszę o odpowiedzi z góry dziękuję za odpowiedzi

Witam Panią Serdecznie,

Proszę zachęcić Męża do podjęcia terapii, najlepiej poznawczo-behawioralnej.

O skierowanie do Poradni zdrowia psychicznego, proszę poprosić lekarza pierwszego kontaktu ( w ramach NFZ-tu).

I może Pani pomóc Mężowi, wspierając Męża i być obecną, gdyby Panią potrzebował.

Życzę Państwu tylko dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej

Ze strony męża koniecznie należy podjąć leczenie- psychoterapię. Jest to najlepsza i najskuteczniejsza metoda poradzenia sobie z zaburzeniami emocjonalnymi w tym z nerwicą.
Pani może skorzystać z pomocy i psychoedukacji dla rodzin pacjentów. Specjalista nie tylko wesprze Panią w tej sytuacji, ale także wytłumaczy zarówno przyczyny, jak i mechanizmy choroby. Poprzez lepsze rozumienie, będzie Pani mogła zarówno wspierać męża, jak i motywować do pracy nad sobą.