Jak pomóc mężowi, który jest alkoholikiem?

Jak pomoc mężowi ? Jest alkoholikiem ...da się? Z mężem jestem od 5 lat. Na początku było wszystko ok, jeździł samochodem ciężarowym, miał pracę. Dziś praktycznie nie ma nic- prawko stracil , pracuje na czarno u swojego wujka, grosze ma znikome, przynaniej mi tak mówi o . Mamy synka ale jak mąż pije, to wiadomo że zaniedbuje dziecko. Rodzice jego go kryją , przymykają oko. Chcę mu pomóc ale nie wiem jak? On nie widzi problemu, a jak nie jest "nawalony" to przynajmniej po kilku piwach i tak codziennie. Był kilka dni na detoksie , kilka dni nie pił, ale jego ojciec potrafi go namawiać na kieliszka. To jest napisane w wielkim skrócie...pomóżcie....

Dzień dobry, najlepiej, gdyby Pani sama zgłosiła się do Poradni Uzależnień jako członek rodziny osoby z problemem alkoholowym. Tam uzyska Pani najlepszą pomoc, najwięcej wskazówek, co dalej, co robić, jak można pomóc. Życie z osobą uzależnioną od alkoholu jest obarczone ogromnym stresem, najpierw powinna więc Pani skorzystać z pomocy, by potem móc cokolwiek zrobić. Pozdrawiam serdecznie, Iga Borkowska, www.maturitas.pl