Jak pomóc mężowi, który jest uzależniony od alkoholu?

Dzien dobry. Mam 35 lat trojke dzieci w wieki dojrzewania.moj maz pije.wie o swoon problemie ,mowi tez dzieciom otwarcie.przeprasza mnie n.a. drugi dzien ale potem jest to samo.mam go dosc .on nie chce poddac die leczeniu. Brak mi odwagi zeby go spakowac bo nie mam sil juz n.a. to.najgorzej ze za tydzien lecimy do Polski do rodziny.I jak tu swiecic oczami ze jest wszystko dobrze?

Dzień dobry
Ale dlaczego świecić oczami i udawać, że jest dobrze, jak jest źle? Trzeba męża skonfrontować z jego wyborami. Jeśli może Pani dołączyć do grupy osób, których mężowie mają problemy z alkoholem zyska Pani wsparcie, by zawalczyć o siebie i dzieci. Twarda miłość wobec męża może dać szansę na uratowanie związku. Powodzenia!
Gdyby była Pani zainteresowana psychoterapia on-line zapraszam do kontaktu:
lucjamaria@wp.pl
Łucja Fitchman
https://www.facebook.com/psychoterapiasystemowa
https://www.facebook.com/psychoterapiapary

Skoro mąż nie chce poddać się leczeniu, to go Pani nie zmusi. Jedyne - i to jest bardzo dużo - co może Pani zrobić, to pomóc sobie. Warto, żeby poszukała Pani miejsca typu Al-Anon, to znaczy ośrodka, poradni, instytucji w której pracuje się z osobami których bliscy są uzależnieni. Takie osoby często nazywa się współuzależnionymi, ponieważ życie z alkoholikiem odciska swoje piętno i uczy specyficznych zachowań, na przykład brania odpowiedzialności za zachowania alkoholika. Pierwszym krokiem w procesie zdrowienia ze współuzależnienia jest zaprzestanie ukrywania uzależnienia partnera, to jest bardzo uwalniające. Zatem proszę szukać pomocy dla siebie, to w tym momencie najlepsza strategia. Pozdrawiam i życzę powodzenia!