Jak pomóc mężowi, który miał urojenia i przebywał w szpitalu psychiatrycznym?

witam,mój mąż był w szpitalu psychiatrycznym miał urojenia. Na dzień dzisiejszy bierze leki i chodzi na terapie.Zawsze był bardzo aktywny i pracował całymi dniami ,teraz mam wrażenie że boi się podejmować różne decyzje , długo śpi , milczy. Podejrzewam że ma depresję a nie wiem jak mu pomóc.Pomimo że chodzi na terapie i bierze leki .

Witam,
zmiana zachowania, dłuższe spanie, mniejsza ogólna aktywność może być związana z chorobą męża oraz zażywanymi lekami. Dobrze, że mąż rozpoczął farmakoterapię oraz psychoterapię, proszę go w tym wspierać. Może też Pani wspólnie z mężem udać się do prowadzącego lekarza i terapeuty, którzy wyjaśnią Pani wątpliwości oraz podpowiedzą jak najlepiej pomóc mężowi.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl

Mgr Adam Horak Psycholog

Nie pisze Pani, jak długo maż zażywa leki i jakie są to leki. Przedstawione objawy męża mogą być skutkiem ubocznym zażywania leków neuroleptycznych. Dość często zdarza się, że po pewnym czasie od ustania objawów i długotrwałym zażywaniu leków pacjenci jakby spowalniają bieg życia. Nie musi to oznaczać powrotu choroby, ale tzw. sedację. Sedacja (od angielskiego "sad" czyli smutek) objawia się wycofaniem, sennością i spowolnieniem, a pacjenci czują się, jakby żyli we mgle. Proszę skonsultować męża z lekarzem, który może podjąć decyzję o zmianie leków lub zmniejszeniu dawki.