Jak pomóc mężowi, który przestał jeść?

witam, mam potworny problem z mezem. przestal jesc.. schudl ok 12 kg, z rozmiaru L na S.. najpirw nerwy i stres zw z praca a teraz gdy sytuacja sie ustabilizowala jest to samo, wraca z pracy, je obfity obiad i tyle.. rano kawa pozniej zapewne w pracy kolejna i tyle.. jakby w ogole nie czul glodu, jedzenie nie sprawia mu zadnej przyjemnosci, chociaz staram sie i staje na glowie z wy,myslaniem dan.. jestem zalamana bo on twierdzi ze wszystko jest ok i to ja mam problem a nie on..ale kiedys tak nie bylo.. jak moge to zmienic?? blagam pomocy!!!! na pewno nie przekonam go do wizyty u specjalisty..

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Mam mało danych...

Nie napisała Pani, jaki styl życia prowadzi pani Mąż na co dzień, po pracy zawodowej - to ma znaczenie.
Zaprezentowane przez Panią symptomy mogą wskazywać na odpowiedź organizmu Pani Męża, na przewlekający się stres (wypalenie zawodowe?).

Z Pani relacji, domniemam, że Pani Małżonek nie dzieli się z Panią swoimi uczuciami/wątpliwościami/obawami czy nawet niepokojem/lękiem - co ma fundamentalne znaczenie dla kondycji psychicznej oraz fizycznej.
W przypadku mocnych czynników stresogennych, kluczowym jest umiejętne radzenie sobie ze stresem - poprzez regularną aktywność fizyczną, praktykowanie technik medytacyjnych/kontemplacyjnych/relaksacyjnych.

Z Pani opisu wnioskuję, że Pani Małżonek może mieć obniżony
nastrój
, i to jest może być efektem nie postrzegania i nie zauważania swoich potrzeb, oferując samemu sobie tak mało...

Podsumowując, proszę nie czekać i zainspirować Męża - celowa byłaby osobista konsultacja specjalistyczna
w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki symptomatycznej oraz komplementarnego leczenia.

Gdyby miała Pani życzenie zwyczajnej rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pani i Męża Tego, Co jest teraz najbardziej Państwu potrzebne,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam serdecznie,

Wskazana jest konsultacja u specjalisty. Proszę męża spróbować namówić na taką konsultację.

Pozdrawiam.