Jak pomóc mężowi, który się izoluje od ludzi?

mój mąż izoluje się od ludzi. chodzi do pracy i to jest praktycznie jedyny kontakt z ludzmi poza domownikami. Nikt do nas do domu nie przychodzi, bo sobie nie życzy, rownież do nikogo nawet z rodziny nie chodzimy. jego odpowiedź idź sama, przyjmij gości w domu sama. Mnie to męczy i ta sytuacja nie jest dla mnie komfortowa. Na pytanie dlaczego tak postępuje odpowiada, że nie lubi ludzi. Myślę że pokazuje swoje dwie twarze, w pracy niezwykle towarzyski na gruncie prywatnym chowa się w "skorupie.

Witam Panią
Myślę, że pierwszym krokiem powinna być szczera
rozmowa z mężem.
Jeżeli nie pomoże, to „dobre rady” na portalu raczej
też nie wystarczą.
Opisane przez Panią objawy są niepokojące i mogą,
chociaż nie muszą, prowadzić do poważnych problemów,
np. zaburzeń depresyjno-nerwicowych.
Żeby skutecznie pomóc Pani mężowi, należy poznać
dokładnie naturę problemu, dotrzeć do jego źródeł
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pani męża do skorzystania z psychoterapii.
Psychoterapia pozwoli mężowi spojrzeć na siebie,
i na innych ludzi z odpowiedniej perspektywy
i nawiązywać z nimi właściwe relacje.
Gdyby chcieli Państwo porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Dzień Dobry Pani,

Myślę, że Pani Mąż jest typem osobowości introwersyjnej i nie ma takiej potrzeby relacyjności z ludźmi.

W Waszym związku, istotne byłoby żeby umiejętnie zadbała Pani o swoje potrzeby.

Zachęcam Panią do zainspirowania Męża do rozmowy i podjęcia być może i terapii z psychologiem.

Myślę, że mogłaby Pani również towarzyszyć Mężowi, w terapii małżeńskiej - przez co pomogłaby Pani Mężowi i również sobie.

Z przesłaniem tylko satysfakcjonującego partnerstwa,
Irena Mielnik-Madej
aneris@op.pl

Witam, zastanawiam się na ile sytuacja zmienia się w trakcie Państwa związku, w sensie- czy mąż zachowywał się w taki sposób od kiedy Pani pamięta czy może "proces izolacji" się pogłębia? Ciężko na podstawie tego krótkiego opisu przedstawić pełnowartościową opinię, problem może mieć wiele przyczyn i być tak naprawdę problem wyłącznie w Pani oczach. Warto byłoby skonsultować się ze specjalistą i na miejscu przedstawić mu sytuację z Pani punktu widzenia. Pozdrawiam, Monika