Jak pomóc mężowi uzależnionemu od gier komputerowych?

uzależnienie od gier komputerowych? Co mogę zrobić mój mąż jest uzależniony od gier komputerowych gra po nocach ,przeszkadza mi w spaniu i także dzieciom stajemy niewyspani ,rozdrażnieni ,nerwowi i nic na niego nie działa/ co robić na terapie nie pojdzie ?także zaniedbał prace i to ja muszę dom rodzine utrzymac

WItam serdecznie,

osiągam dobre skutki przy takim uzależnieniu stosując metodę hipnoterapii.
Jednak aby w ogóle do tego doszła dana osoba powinna z własnej woli przyjść na sesję terapeutyczną, aby określić stopień uzależnienia, poziomy automotywacji i dobrać technikę.
Pozdrawiam i zapraszam

Dzień Dobry Pani,

Napisała Pani, że chce pomóc mężowi, a ja zachęcam Panią bardzo do zadbania o samą siebie i o dzieci.

Powinna Pani porozmawiać z mężem spokojnie i poinformować, czego Pani od niego oczekuje.
Trzeba postawić mężowi granice i wyrazić asertywnie potrzebę, żeby podjął terapię.

Dodatkowo proponuję, żeby skontaktowała się Pani z Poradnią terapii uzależnień, celem uzyskania porady i wsparcia, jakie może Pani podjąć skuteczne kroki, aby mąż przejął za siebie odpowiedzialność.

Życzę Pani skuteczności,
Irena Mielnik-Madej

Witam,

Pisze Pani o problemie męża z grami komputerowymi. Słuszna uwaga - to uzależnienie, na co wskazuje zaniedbywanie innych obowiązków (np. pracy).
Rozmawiała Pani już z mężem na temat terapii, skoro stwierdziła Pani, iż z tego nie skorzysta? Może warto przeprowadzić z nim taką rozmowę po raz kolejny? Ciężko przekonać do tego osobę, która nie widzi problemu oraz nie ma motywacji do zmiany swoich zachowań.
Polecam skorzystanie z terapii uzależnień behawioralnych (od czynności). Nie pojawiają się one znikąd. Terapeuta pomoże w uświadomieniu, jakie jest podłoże problemu oraz w wyjściu z tego błędnego koła.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Witam Panią. Pomysły na skuteczną pomoc wymagają bardziej szczegółowego zapoznania się z sytuacją Pani rodziny. To co zwraca uwagę w Pani poście to, że Pani i dzieci ponosicie coraz większe konsekwencje zachowań męża. Niestety ponoszenie kosztów przez otoczenie daje takiej osobie jak Pani mąż większy komfort funkcjonowania tak dalej. Myślę, że potrzebuje Pani wiedzieć co robić a czego nie robić wobec takiej osoby. To jednak wymaga większej ilości szczegółów. Proszę skorzystać z kontaktu telefonicznego dzięki któremu Będzie Pani mogła opisać swoją sytuację a Pani rozmówca rozpoznać się bardziej w Pani sytuacji. Mam nadzieję, że to umożliwi zaplanowanie najważniejszych kroków. Numer telefonu znajdzie Pani pod tym linkiem http://www.psychologia.edu.pl/kryzysy-osobiste/telefon-dla-osob-uzalenionych-behawioralnie.html
Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/