Jak pomóc mojemu tacie w depresji?

witam. mój tata zmaga się z depresja. która trwa już dobre kilka lat. ale teraz stan jest tragiczny. po takim czasie zgodził się iść do lekarza który przepisał mu leki. brał je prawie 3 tygodnie gdzie czuł się po nich fatalnie. problem tkwi w tym ze z małych rzeczy robi straszny problem nie radzi sobie sam nie chce iść do żadnego lekarza nie chce się leczyć zagląda również do kieliszka bo wtedy śpi nie myśli nie tkwi w tym stanie w którym sobie nie radzi . jak pomóc takiej osobie ? nie hce rozmawiać nie hce słuchać. czy to jest już kwalifikacja na oddział zamknięty ? jak go skłonić do leczenia .?

Dzień dobry, do farmakoterapii warto włączyć też psychoterapię, która pomoże Pani tacie w innym spojrzeniu na własne życie, co powinno przełożyć się na stabilniejszych reakcjach. Pozdrawiam, Tomasz Kościelny, psychoterapeuta psychodynamiczny. Pracuje indywidualnie, z parami, małżeństwami i grupami w gabinetach w Warszawie oraz poprzez Skype, tkoscielny@interia.pl, http://subteno.warszawa.pl