Jak pomóc nastolatce w depresji?

Nastolatka z mojego otoczenia choruje na ciężką depresję, jest po próbach samobójczych, miała anoreksję. Problem w tym że dziewczyna ma wsparcie tylko w terapeucie. Dodam że terapeuta, lekarz prowadzący i pedagog szkolny próbowali tłumaczyć rodzicom żeby ją wspierali że depresja to poważna choroba, że muszą ja kontrolować jeśli chodzi o jedzenie, muszą ja pilnować że względu na myśli samobójcze i próby w przeszłości. A rodzice nic. Wymawiaja się brakiem czasu, tylko że codziennie po kilka godzin oglądają tv, jeżdżą na wycieczki imprezuja. Nic do nich nie dociera że dziecko może się zabić. Sytuacja wygląda tak że dziewczynka dosłownie calutki dzień siedzi w swoim pokoju sama jak palec nikt do niej nie zajrzy, widzi rodziców ok raz dziennie na wieczór. JAK ma się czuć kochana i potrzebna skoro rodziców nic nie inreresuje, nawet nie wiedzą czy coś w ogóle je. Dziecko czuhe się odrzucone i ja się nie dziwię jak się widzi rodziców przez minute dziennie to jak można nie mieć depresji. Do rodziców nic nie trafia, próbowały trafić autorytety, psychologowie, ale oni zaraz się rzucają że przecież nie mają czasu. No a na rozrywki to mają tzn mają na wszystko prócz dziecka. Boję się że z samotnośći znowu będzie się ciąć

WItam serdecznie, być może dziewczyna powinna zmienić rodzaj psychoterapii lub na bardziej asertywnego psychoterapeutę ? Rozumiem, że jest także pod opieką psychiatry ?
W wypadku zagrożenia życia - poprzez targnięcie się na życie
psychiatra powinien skierować ją na leczenie stacjonarne.
Pozdrawiam