Jak pomóc niemowlęciu, które ma problemy z zaśnięciem?

Witam ! Moja córka od urodzenia ma problem ze spaniem. Od samego początku w dzień spała po 5 min w łóżeczku, gdzie usypianie trwało około godziny i tylko i wyłącznie przy piersi. Od samego początku córka nie toleruje smoka. Od 7 miesięcy zaczęła spać więcej w dzień, bo śpi nawet 2 godziny, ale przy tym budzi się po kilka razy do piersi. Pierwsza pobudka zawsze jest po około 30/40 min. Uspokaja ją tylko pierś, nawet noszenie na rękach nic nie daje, tylko strasznie krzyczy. Od kąt śpi lepiej w dzień w nocy jest koszmar. Mała budzi co pół godziny, co godzinę i oczywiście uspokaja się i zasypia przy piersi. Nie wiem już co mam robić, jestem już tak zmęczona, że nie słyszę własnego dziecka jak uda mi się już zasnąć. Uśpić ja na wieczór to też koszmar, ostatnio chce jeść ale odrywa się co chwilę i strasznie płacze. Dodam, że ma 10 miesięcy i nie ma ząbków. Mam wrażenie, że w nocy nie śpi przez to, że nie najada się, bo je około 15 min i sama się odrywa. Butelki niestety wgl nie chce, gdy poczuje smak mieszanki od razu wypluwa. W środku nocy budzi się około 4 i usypianie jej trwa około 2 godzin, nieważne czy zaśnie o 20 czy o 23. Cały czas jest marudna i wygląda na śpiącą, a mimo to coś przeszkadza jej w spaniu. Proszę o pomoc, bo już nie daje rady.

Niestety tak może być, nie wszystkie niemowlęta śpią książkowo. Czasami rok - dwa jest ciężki. Nie wiem w jakim wieku jest dziecko, ale często odstawienie/zredukowanie nocnych karmień przynosi poprawę w jakości snu. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.