Jak pomóc ojcu choremu na alkoholizm?

Dzień dobry k. 30l. Mam ojca alkoholika ja chora singielka rolniczka. Ojciec zabiera dopłaty. Żyję z zasiłku chorobowego a reszta to utrzymanie rodziców. Nie będę już zdrowa i nie jestem w stanie iść do pracy. Ojciec mówi mi że udaje i czepia się. Nie dostałam stałego nawet zasiłku chorobowego wiadomi polska rzeczywistość. Psycholog mi powiedziała że mam się zająć sobą. Ale co zrobić? Mam w planie psychoterapię. Czytałam w internecie gdzieś że można go zawieść na leczenie do ośrodka podstępem. Czy rzeczywiście można tak zrobić bo on nie chce się. leczyć czy raczej nie. Jak pomóc ojcu?

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za zaufanie :)

W ślad za słowami Pani Psycholog, inspirowałabym Panią do "zajęcia się Sobą", tym bardziej, że ma Pani w Swojej historii osobistej, uzależnienie Ojca od alkoholu.

Aby podjąć leczenie, jest potrzeba zgody/gotowości Pani Ojca, na takie leczenie, w Poradni ds. uzależnień.
Może Pani jedynie, zachęcić Tatę do leczenia.

Reasumując, zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii, by nabyła Pani skuteczne umiejętności zadbania o Swoje potrzeby oraz wzmocniła Swoją samoocenę.

Serdeczności i tylko pomyślności Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605