Jak pomóc ojcu, który jest alkoholikiem?

Moj ojciec jest alkoholikiem obwinia nas o wszystko ma dużo chorób min cukrzyca nadciśnienie cholesterol nie wiem co mam robić prowadzimy firmę która jest zadluzona prawie na 2 mln złotych on by chciał brać kolejne kredyty i kupować nowe rzeczy a ja z mamą nie mam już porostu siły robić bo on tylko pije i mówi że jest chory i śpi w domu sprzedać nic nie możemy bo wszystko jest na niego i to w dodatku pod hipoteką

Witam Pana. Jesteście Państwo w sytuacji kryzysowej. Wymaga ona moim zdaniem zarówno wsparcia psychologicznego jak i prawnego. Proszę się zorientować, gdzie blisko Pana miejsca zamieszkania jest ośrodek interwencji kryzysowej lub choćby punkt informacyjno-konsultacyjny. W takich miejscach jest zapewniona zarówno pomoc prawna jak i wsparcie psychologiczne. To ważne, żeby zatrzymać proces ponoszenia strat finansowych i emocjonalnych spowodowanych problemem alkoholowym Pana ojca. Można też spróbować uruchomić procedurę zobowiązania do leczenia odwykowego. W każdym urzędzie gminy funkcjonuje komisja ds. rozwiązywania problemów alkoholowych. Można skierować do niej wniosek o zobowiązanie Pana ojca do leczenia odwykowego. Wierzę, że poprawa Państwa sytuacji jest możliwa tylko proszę już nie próbować stawiać czoła tej sytuacji samodzielnie. Pozdrawiam Pana
http://piotrantoniak.pl/

Dzień Dobry Panu,

Z Pana opisu wynika, że jesteście Pan z Mamą w trudnej do udźwignięcia sytuacji.

Proszę skontaktować się telefonicznie, z Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, lub innym większym mieście, albo z Poradnią leczenia uzależnień, gdzie po wstępnym wywiadzie, otrzymałby Pan wskazówki, instrukcje i odpowiednią dla Pana pomoc, która jest bezpłatna.

Rozwiązaniem byłoby, gdyby Pana Ojciec był otwarty na podjęcie leczenia w Poradni leczenia uzależnień - proszę go z Mamą zachęcić do leczenia, (pomimo, że nie jest to łatwe).

Życzę Panu, żeby się udało,
Irena Mielnik-Madej