Jak pomóc ojcu, który zamknął się przed rodziną?

Witam serdecznie otóż mam ostatnio problem z moim ojcem który od 4 dni tak jakby zamknął się w sobie w ogóle nie rozmawia z zemną i z rodziną wszyscy zadajemy pytania czy coś się stało czy ma jakiś problem zazwyczaj odpowiada że ma dużo problemów i dużo myśli coś sobie uderza do głowy ale nie wiemy z rodziną co i jak coś pytamy (jak tam u ciebie ) odpowiada po 4 sekundach myślenia a przedtem tak nie było zachowywał się normalnie a teraz go nie poznajemy z rodziną Proszę o odpowiedź

Dzień Dobry Panu,

Myślę, że skierowanie do Pana Taty wspierającego komunikatu, ze słowami, że Pan
i Rodzina widzicie, że ma problemy, że zmienił swoje zachowanie, że jesteście tym zaniepokojeni, bo nie dzieli się tym, co u Niego.

Że jesteście obecni i otwarci i niech da znać, gdyby Was i Waszej pomocy potrzebował.
Że zawsze jest rozwiązanie, nawet wtedy gdy go nie widać w danej chwili.

Życzę Panu wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam, rozumiem że Pana ojciec zaczął zachowywać się inaczej, nie wyjaśnia swojego zachowania. Proszę porozmawiać z ojcem że niepokoją się tym Państwo, że uważacie że zachowuje się inaczej niż zwykle, co za tym zachowaniem się kryje, czy ojciec oczekuje jakiejś pomocy, jak możecie pomóc. Jeżeli coś go niepokoi, że może na Państwa liczyć, gdy będzie gotowy o tym rozmawiać. Jeżeli jest to związane z problemami, może chciałby skorzystać z konsultacji z psychologiem.
Pozdrawiam serdecznie