Jak pomóc osłabionemu mężczyźnie z gorączką?

WITAM. MARTWIĘ O MOJEGO PARTNERA.... OTÓŻ JAKIEŚ 3-4 DNI TEMU BYŁ OSŁABIONY, BEZ SIŁ I JESZCZE Z GORĄCZKĄ, STAN PODOBNY DO PRZEZIĘBIENIA. ALE WCZORAJ Z SAMEGO RANA DOSZŁA DO TEGO BIEGUNKA, DZIŚ PODOBNIE... CHYBA JAK WIĘKSZOŚĆ MĘŻCZYZN NIE CHCE SŁYSZEĆ O TYM, ABY IŚĆ DO LEKARZA, A JA MARTWIĘ SIĘ... NIE DAJE MI TO SPOKOJU I DODAĆ MUSZĘ, ŻE W CIĄGU 2-3 LAT PRZYBYŁ OK 10kg NA WADZE, BARDZO CZĘSTO MA ZGAGĘ, CAŁY CZAS WZDĘTY I TWARDY BRZUCH, W KTÓRYM SŁYCHAĆ PRZELEWANIE SIĘ I BULGOTANIE, DO TEGO JESZCZE GAZY... BARDZO PROSZĘ O PORADĘ, JAK MOGĘ MU POMÓC? Z GÓRY DZIĘKUJĘ BARDZO.

Lek. Paweł Szadkowski

Aktualne dolegliwości mogą wskazywać na biegunkę infekcyjną (leczenie w takim przypadku w większości jest objawowe - nawadnianie, unikanie leków zapierających). Trudno jednak określić stan pani partnera tylko na podstawie pani opisu. Jeśli objawy nie będą ustępowały sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Jeśli chodzi o dolegliwości gastryczne to konieczne byłoby poszerzenie wywiadu (z pewnością warto zadbać o prawidłową dietę) u lekarza i ewentualnie poszerzenia diagnostyki.