Jak pomóc osobie będącej ofiarą przemocy domowej

Witam.. moja mama jest maltretowana psychicznie i prawdopodobnie fizycznie...jest u kresu wytrzymalosci... dzwoni do mnie i mowi ze juz dluzej tego nie zniesie.. jak moge jej pomoc..?

Dzień dobry!

W każdej chwili, jak najszybciej, przemoc domową należy zgłosić na policji (np. telefonicznie). Szczegółowe informacje i pomoc (prawną, finansową, psychologiczną) otrzymają Panie m.in. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Centrum Interwencji Kryzysowej, Centrum Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, Fundacji Niebieska Linia, Centrum Praw Kobiet itp. W wielu z tych ośrodków znajdują się także hostele dla ofiar przemocy.

Pozdrawiam!

Witam Panią Serdecznie,

Proszę skonsultować się telefonicznie z Centrum interwencji kryzysowej, w Warszawie, Poznaniu, lub Krakowie (ul. Radziwiłlowska 8B, tel. 12 421 92 82) - pomoc jest bezpłatna i całodobowa.

Personel tych placówek jest profesjonalnie przygotowany do udzielania wszelkiej pomocy.
Udzieli wskazówek i odpowiednio pokieruje.
Proszę zadziałać ( w porozumieniu z Pani mamą) , jak najszybciej - nie czekać.

Życzę Pani skutecznego działania,
Irena Mielnik-Madej