Jak pomóc osobie będącej w więzieniu?

Witam serdecznie. Potrzebuje waszej pomocy bardzo. Byłam z kłamcą do potegi nnn Jechaliśmy na weekend . zatrzymała nas policja i już został w radiowozie. Jest w wiezieniu. Potem prawda wysłała sie jak potok. Wszystko było kłamstwem. Fikcją. Ale pewnie was to nie dziwi. Przeżyłam to strasznie bo go kocham. Było mi z nim dobrze. Chcę mu pomóc. On potrzebuje pomocy. Nie może poprosić bo nie ma Internetu. Robię to w jego imieniu. Siedzi w więzieniu ale chce zacząć już . jaką literaturę może czytać? Chce iść na terapię. Najlepiej zamknięta. Czy są takie? Chce z tego wyjść bo dla niego to dno. Żeby było zabawniej jest prawnikiem. Proszę napiszcie. Pozdrawiam serdecznie

dzień dobry,

Być może zabrzmi to brutalnie, ale na ten moment powinna Pani zająć się swoim życiem i stratą, czyli najprościej mówiąc "uciekać" od tego człowieka. Najprawdopodobniej cierpi on na poważne zaburzenia osobowości - borderline lub psychopatyczność. Terapia takich zaburzeń jest długotrwała, nie zawsze skuteczna (zwłaszcza w tym drugim przypadku). W Krakowie znajduje się szpital zajmujący się terapią zaburzeń osobowości w warunkach zamkniętych https://babinski.pl/ Proszę jednak nie pozwolić sobą manipulować, nie liczyć na "cudowne wyzdrowienia" czy obietnice partnera i zadbać o swoje zdrowie psychiczne i granice. Mam poważne obawy co do czystości intencji partnera, najprawdopodobniej szuka on teraz pozornych "rozwiązań" ponieważ liczy na pani pomoc i wyjście z więzienia, jednak jest niemal pewne, ze wciąż panią kłamie i oszukuje. patologiczne kłamstwo jest w większości nieuleczalne. Radzę poczytać książki nt psychopatów, jednak niekoniecznie polecać je partnerowi, ponieważ nauczy się on lepiej manipulować otoczeniem i panią.
To przykre ale jest pani jego ofiarą i wszystko co was spotkało było wykreowane i nieprawdziwe, również jego uczucia do pani.

Z poważaniem
Sylwia Wilk